MISJA

Pokazanie świata i jego różnorodności z różnych perspektyw:

TRAVEL –seria przyjacielskich porad na bazie własnego doświadczenia, jak również różnego rodzaju przemyśleń z drogi opowiadanych przyjaciołom przy winie do białego rana;

ADVENTURE – ahoj przygodo! hobby jako forma odkrywania kolejnych zakątków świata i sięgania po nowe i nieznane; przekraczamy kolejne granice i wychodzimy często poza strefę komfortu. Czy warto?

EXPAT – od strony codziennego życia i pracy za granicą; to podróżowanie w innym wymiarze: bardziej intensywnym i dogłębnym, jednocześnie z elementami rutyny i problemów dnia codziennego, których w obcych kulturach nie brakuje.

CELE

1. Szukaj przyjacielskiej rady! (Pomoc)

Wielokrotnie moi przyjaciele i znajomi piszą lub dzwonią do mnie: „Agnieszka, jadę na Tajwan. Mam tylko 3 dni na miejscu, co polecasz zobaczyć” albo „Jak niebezpiecznie jest w Ameryce Południowej? Czy dam radę bez hiszpańskiego?”, „Mam urlop w marcu – gdzie byś polecała pojechać?” czy też „Co zabierałaś ze sobą na safari w Kenii? Czy trzeba się szczepić?”. Prawie nie ma tygodnia, żeby ktoś z mojego kręgu znajomych się nie odzywał, a ja z przyjemnością „wracam” do odwiedzonych miejsc i dzielę się z nimi moimi doświadczeniami, obserwacjami, ulubionymi miejscami. Chętnie podzielę się tymi doświadczeniami również z Tobą, a jeśli masz pytania to spróbuję pomóc. Wiele wpisów na tym portalu jest inspirowanych właśnie takimi pytaniami, a niektóre wręcz pisane w odpowiedzi na konkretne pytanie.

 

2. Bądź otwarty na świat i nieznane! (Edukacja)

Popularne przysłowie mówi, że podróżowanie jest jedyną rzeczą, gdzie wydajesz pieniądze i stajesz się bogatszy. Bogatszy o nowe doświadczenia, o nowe znajomości, nowe perspektywy patrzenia na świat. A to uczy otwartości na nieznane, tolerancji na często obcy nam świat, zadawania pytań i odkrywania innego sposobu spojrzenia. Boimy się tego, czego nie znamy. Tutaj chciałabym Wam przekazać przynajmniej namiastkę moich doświadczeń i obserwacji. Żeby świat był jeszcze ciekawszym i mniej przerażającym miejscem, a my bardziej otwarci i tolerancyjni na otaczającą nas rzeczywistość.

 

3. Nie bój się realizować marzeń! (Motywacja)

Myślisz o pracy za granicą? Masz pasję i marzenia, ale obawiasz się za nimi podążyć? Chcesz poznawać świat poprzez swoje hobby – świetnie! To jedna z najlepszych form podróżowania, bo zbliża ludzi dzielących wspólne pasje i zainteresowania, jak również otwiera wiele drzwi i serc wśród mieszkańców danego kraju. To podróżowanie w innych wymiarze. Nad łóżkiem w domu mam napis: ‘don’t let your dreams be dreams’ i Tobie też podpowiem jak to zrobić , żeby marzenie nie pozostało w sferze marzeń.

 

4. A przy tym wszystkim pomagaj! (Charytatywnie)

Podróżowanie wydaje Ci się egoistyczne? Spełniasz tylko swoje marzenia i zachcianki poznania świata? Wracasz do domu, masz mnóstwo zdjęć i wspomnień, które wkładasz ostatecznie do szuflady i nic się nie zmienia. A co jeśli poprzez podróżowanie możesz jednocześnie pomóc innym? Jeśli Twoje przemierzanie kilometrów ma przełożenie również na życie ludzi napotkanych na drodze? Przybyłem, zobaczyłem, pomogłem..